Friday, March 31, 2017

Φαράγγι του Σέι


Παράξενοι γεωλογικοί σχηματισμοί στο φαράγγι του Σέι 
(ινδιάνικη προφορά του Canyon de Chelly)
στην Αριζόνα






Το βάθος του φαραγγιού γίνεται αντιληπτό 
αν προσέξει κανείς τις θεόρατες λεύκες στον πυθμένα του

Στο μονοπάτι που κατεβαίνει στον πυθμένα


Thursday, March 30, 2017

Explosive autumn colours in Canyon de Chelly


Explosive autumn colours: Cottonwoods (Populus section Aigeiros) 
in Canyon de Chelly, Arizona (USA)

Εκρηκτικά φθινοπωρινά χρώματα: Λεύκες (καβάκια, αρχαιοελληνιστί "Αίγειροι") 
στο Κάνυον ντε Σέι στην Αριζόνα


Wednesday, March 29, 2017

Ανήψια και Μαραθώνας


Με τα ανήψια μας στη λίμνη Μαραθώνα, Μάρτιος 2016 



Tuesday, March 28, 2017

Φολέγανδρος

Παράθυρο στο Αιγαίο. Κάστρο Φολέγανδρου.

Monday, March 27, 2017

Αιγαίο

Παράθυρο στο Αιγαίο. Η συνέχεια αύριο.

Sunday, March 26, 2017

White House ruin views


Four different ways to see the White House ruins. Canyon de Chelly, Arizona (USA)




Saturday, March 25, 2017

Friday, March 24, 2017

Phil's sunglasses


Checking out Phil's sunglasses on the rim of Canyon de Chelly, Arizona (USA)


Thursday, March 23, 2017

Arizona selfies


Monument Valley forever

White House ruins, Canyon de Chelly


Monument Valley

Monument Valley Needles

Monument Valley, North Window 

Wednesday, March 22, 2017

The Rock Church

The Temppeliaukio Church in Helsinki - the copper dome roof.
Ίσως το πιο εντυπωσιακό αξιοθέατο του Ελσίνκι - η εκκλησία των βράχων











Tuesday, March 21, 2017

Pastor, Helsinki

Peruvian-Japanese fusion restaurant in Helsinki

Mojito with an Asian twist 


Pulpo a la Parrilla, δηλαδή χταπόδι στη σχάρα με φακές - φανταστικό πιάτο
Με θερμές ευχαριστίες στον Βασίλη Αμοιρίδη για την πρόταση

Και ο καιρός ...


Monday, March 20, 2017

Sunday, March 19, 2017

Saturday, March 18, 2017

Friday, March 17, 2017

Devils Golf Course

Arriving at the Devils Golf Course 


 Crystallised salts all over Devils Golf Course
Death Valley, California


Thursday, March 16, 2017

Mosaic Canyon



In the Mosaic Canyon of Death Valley, California (USA). With thanks to Phil.




Wednesday, March 15, 2017

Monumental


Όπως το λέει και το όνομα: μνημειώδες! Monument Valley, Arizona.

Monday, March 13, 2017

Peugeot in India


This vintage car in New Delhi reminded me of the "India Peugeot" commercial