Friday, February 24, 2017

Σάκε

Sanraku, San Francisco 2013

Πώς σερβίρεται το σάκε ... ξέχειλο το ποτήρι
Το είδαμε κι απόψε στην ταινία "Ράμεν Σαμουράι"

Wednesday, February 22, 2017

Tuesday, February 21, 2017

Monday, February 20, 2017

Laterite


Laterite rock on the beach in Goa (India)


And as building material


Sunday, February 19, 2017

Τα σουβλάκια της Γιαγιάς

Φιλόξενο μικρό σουβλατζίδικο του ανατολικού Αμαρουσίου



Saturday, February 18, 2017

Friday, February 17, 2017

Wednesday, February 15, 2017

Βασιλόπιτα

Κοπή της βασιλόπιτας της Ομάδας Διαστημικής Φυσικής και της Ομάδας SpaceGates
του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών










Monday, February 13, 2017

Καλιγούλας


"Καλιγούλας" του Καμύ στο Δημοτικό Θέατρο του Πειραιά 




Sunday, February 12, 2017

Μπουγάδα


Μπουγάδα στο κανάλι - Κέραλα, Ινδία 


Η μπουγαδόπετρα - σαν να λέμε το πλυντήριο. Απαραίτητη υποδομή κάθε σπιτιού στα backwaters της Κέραλα.






Saturday, February 11, 2017

Φως και σκοτάδι

Στην εξαιρετική έκθεση ζωγραφικής του Χρήστου Μποκόρου στο Μουσείο Μπενάκη





Friday, February 10, 2017

Ατρέας

Κάποτε, στον τάφο του Ατρέα ... με τον Βολφ και τη Μαρέζα!

Thursday, February 9, 2017

Σκιές

Σκιές του δειλινού. Σούρουπο στο σπίτι.

Wednesday, February 8, 2017

Ιερός άνεμος


Στην έκθεση του Γιάννη Θεοδωρόπουλου

Tuesday, February 7, 2017

κουρτινάκι

Κουρτινάκι σε βουδιστικό ναό του Λαντάκ

Monday, February 6, 2017

Αριστοτέλης και Αλέξανδρος

Παρουσίαση του νέου βιβλίου του Ιωάννη Παρίση "Αριστοτέλης και Αλέξανδρος" στη Λέσχη Αξιωματικών Ενόπλων Δυνάμεων

Ο συγγραφέας Δρ. Ιωάννης Παρίσης

Ο καθηγητής Φιλοσοφίας Κωνσταντίνος Νιάρχος

Sunday, February 5, 2017

Saturday, February 4, 2017

Γκαμήλα Δρακόλιμνη φορ έβερ

Η Δρακόλιμνη της Τύμφης από τη Γκαμήλα

Και η Γκαμήλα από τη Δρακόλιμνη