Friday, July 7, 2017

Μάγειρας

Στον Μάγειρα πριν από μια επταετία ...

Wednesday, July 5, 2017

Αρίσταρχος

Επίσκεψη στον "Αρίσταρχο", το μεγαλύτερο τηλεσκόπιο της Ελλάδας και ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης, κοντά στην κορυφή του Χελμού, στα 2300μ. υψόμετρο.



 



Tuesday, June 20, 2017

Dinner in Exarchia

Dinner with our friends Susan and Dennis at Ama Lachei in Exarchia 


Friday, June 16, 2017

Dennis Papadopoulos

Group picture at the conference "Modern Challenges in Nonlinear Plasma Physics", 
honouring the career of Dennis Papadopoulos. 16 June 2009, in Sani, Halkidiki (Greece)

Thursday, June 15, 2017

Humphrey

A culinary surprise: restaurant Humphrey, stylistically unassuming, hidden in an indifferent neighbourhood of Brussels.

A veritable culinary poem: black cod with wild garlic


... with a colourful rice bowl 




Tuesday, June 13, 2017

Monday, June 12, 2017

Γραμματοκιβώτιο

Γραμματοκιβώτιο εταιρίας σε γειτονιά των Βρυξελλών

Friday, June 2, 2017

Τέχνη


Βουκολική τέχνη - ή Η τέχνη στην ύπαιθρο


Thursday, June 1, 2017

Wednesday, May 31, 2017

Treshnish


Πέρσι στο Τρέσνις, το νησί των πουλιών. Εβρίδες, Σκωτία.







Tuesday, May 30, 2017

Torridon hike

Πεζοπορία στο μαγευτικό Τόριντον των Χάιλαντς. Σκωτία, Μάιος 2016.

Sunday, May 28, 2017

Ρόμπολο

Η Άννα στη σκιά του ρόμπολου. Μαυροβούνι, Πίνδος.

Saturday, May 27, 2017

Μαρία


Χρόνια σου πολλά Μαρία! Και σε άλλες εκδρομές στην Πίνδο!!!



Friday, May 26, 2017

Αλέξανδρος

Χρόνια πολλά ν' ατενίζεις τον ορίζοντα!

Thursday, May 25, 2017

Cuillin hike II


Στην οροσειρά του Κούιλιν στη Νήσο του Σκάι. Σκωτία, Μάιος 2016

Cuillin hike (also see: Cuillin hike)