Monday, October 31, 2016

Saturday, October 29, 2016

Sand dunes

Αμμοθίνες στην Κοιλάδα του Θανάτου (Καλιφόρνια)
Mesquite Flat Dunes, Death Valley, California


Friday, October 28, 2016

Santoka


Στο έξοχο ραμενάδικο Santoka που δεν υπάρχει πια ...


Thursday, October 27, 2016

Fushimi Imari


At Fushimi Imari Taisha - the head shrine of Inari in Fushimi-ku, Kyoto. 




Wednesday, October 26, 2016

Ο Δημήτρης στο Five Guys

Washington, DC, Οκτώβριος 2015: στο αγαπημένο μπεργκεράδικο του Ομπάμα (Five Guys),  περιμένοντας τα burgers ... Χρόνια Πολλά και Καλά!

Tuesday, October 25, 2016

Monday, October 24, 2016

Sunday, October 23, 2016

Bamboo grove

Ο Θανάσης στο μπαμπουδόδασος του Κυότο

Saturday, October 22, 2016

Στο Περιστέρι

Στο Base Grill στο Περιστέρι .. 

Serious steaks in Peristeri, Athens



Friday, October 21, 2016

Happy IIOOI


Χρόνια Πολλά, Όμορφα, Πλούσια σε εμπειρίες!

Thursday, October 20, 2016

Wednesday, October 19, 2016

Αιγαίο


Παράθυρο στο Αιγαίο. Κάστρο, Φολέγανδρος.

Tuesday, October 18, 2016

Monday, October 17, 2016

Saturday, October 15, 2016

Ελληνικό μενίρ

Μενίρ στην ομηρική νεκρόπολη της Νάξου



Thursday, October 13, 2016

Wednesday, October 12, 2016

Αυγουστιάτικο απόγευμα

Νωχελικό αυγουστιάτικο απόγευμα στη Φολέγανδρο


Tuesday, October 11, 2016

Καλοκαιρινό

Καλοκαιρινό πορτραίτο στη Φολέγανδρο

Monday, October 10, 2016

Γαστρονομιές

Γαστρονομιές - ήτοι, γαστρονομ(ικές αποκοτ)ιές: 
Soy and honey chicken with coconut brown rice και αχνισμένα σέσκουλα

Sunday, October 9, 2016

World Space Week 2016

Από τις εκδηλώσεις για την Παγκόσμια Εβδομάδα Διαστήματος 2016
στο Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών: θεατρικό δρώμενο για παιδιά από τη Γεωργία Αλέξη, τη Λένα Λαμπροπούλου και την Αργυρώ Παπαδάμη





Friday, October 7, 2016

Space Radiation Modelling and Data Analysis Workshop 2016


... in front of the house of the Greek lyric poet Angelos Sikelianos, in Sykia, Peloponnese.

The organisers: Piers Jiggens (ESA), Paul O'Brien (Aerospace), 
Ingmar Sandberg (IASA/SPARC), Ioannis Daglis (Univ. of Athens/IASA)

Thursday, October 6, 2016

Wednesday, October 5, 2016

Σικελιανός

Κάποτε έπιναν εδώ το κρασάκι τους ο Άγγελος Σικελιανός και η Εύα Πάλμερ. 
Συκιά Κορινθίας.

Tuesday, October 4, 2016

often a bird

πλουμιστός μελισσοφάγος στη Νάξο 

Wim Mertens - Often a bird