Thursday, June 30, 2016

Highlands castle

One more picture of the probably most photogenic castle of the Scottish Highlands: Eilean Donan.

Wednesday, June 29, 2016

Λευκάδα

Στο οροπέδιο της Εγκλουβής, Αύγουστος 2007

Sunday, June 26, 2016

Sea Breezes

Εξαίσια θαλασσινά στο λιλιπούτειο εστιατόριο Sea Breezes του Portree, Isle of Skye, Μάιος 2016.




Saturday, June 25, 2016

Toilets

Ευτυχώς στη Σκωτία καταλαβαίνουν και αγγλικά ... Ούλαπουλ, Μάιος 2016.

Friday, June 24, 2016

Cuillin hike

 The culmination of a 22-km hike in the Cuillin of the Isle of Skye, Scottish Highlands, May 2016
Το αποκορύφωμα (κυριολεκτικά και μεταφορικά) μιας πεζοπορίας 22 χιλιομέτρων στην οροσειρά Κίλιν των Χάιλαντς. Σκωτία, Μάιος 2016.







Thursday, June 23, 2016

Μαγικά χρώματα

Μαγικά χρώματα στα Χάιλαντς της Σκωτίας. Μάιος 2016.

Wednesday, June 22, 2016

Γιασεμί

Βόλτα σε καφενεία της πόλης με τον φίλο μου τον Λύκο - καλύτερο απ' όλα: το Γιασεμί!





Tuesday, June 21, 2016

Νύφη


... κι ενώ αγνάντευα από την κορυφή του Angels Landing (προσέξτε πόσο μικρό φαίνεται το λεωφορείο κάτω στον δρόμο) ...

... ξαφνικά πρόσεξα τη νύφη! ...



Και πιστέψτε με, δεν ήταν καθόλου εύκολο να ανεβείς εκεί πάνω ...



Monday, June 20, 2016

Ιησουίτες

Ερειπωμένο θέρετρο Ιησουιτών στην ενδοχώρα της Νάξου.

Saturday, June 18, 2016

Σάββατο στο σπίτι

Φουντάκια από τη Σκωτία ...

... τσίπουρο από την Κοσμηρά.


Friday, June 17, 2016

Bealach na Ba

Dramatic view of the Isle of Skye from Bealach na Ba - the Pass of the Cattle

Thursday, June 16, 2016

Wednesday, June 15, 2016

Tuesday, June 14, 2016

Κοσμοναύτες

Γιώργος Καραχρήστος, Σταύρος Δάλκος και Ιορδάνης Κασάπογλου στους Κοσμοναύτες (https://www.unstage.gr/parastaseis/oi-kosmonautes-2016)






Monday, June 13, 2016

EPFL Barbecue

Πολύ αντίξοες οι συνθήκες φέτος ...
Traditional EPFL barbecue under adverse weather conditions ...





Ευτυχώς το Κτήριο Rollex παρέχει καταφύγιο!
Luckily the Rollex Building provides shelter!