Tuesday, May 31, 2016

A puffin island

Day trip to Lunga, the largest of the Treshnish Isles (Inner Hebrides) of the Scottish Highlands, to watch the cute puffins.

Ημερήσια εκδρομή στο νησί Lunga των εσωτερικών Εβρίδων (Σκωτία) για να απολαύσουμε τα χαριτωμένα πάφιν (ελληνιστί θαλασσοψιττακός ή φρατέρκουλα)










Monday, May 30, 2016

Προσκύνημα


Compulsory pilgrimage to the Glenmorangie Distillery, Scottish Highlands







Οι χάλκινοι άμβυκες - οι ψηλότεροι σε σκωτσέζικο αποστακτήριο






Sunday, May 29, 2016

Friday, May 27, 2016

Torridon

Hiking through the wonderful Torridon landscape ...

... to the lake of the Triple Buttress of Coire Mhic Fhearchair





Thursday, May 26, 2016

Wednesday, May 25, 2016

Ανεμοδαρμένα ύψη

Ανεμοδαρμένος λόφος στη βορειότατη περιοχή της νήσου του Σκάι (Σκωτία)


Tuesday, May 24, 2016

Monday, May 23, 2016

Sleat

Coastal impressions of the Sleat Peninsula, Isle of Skye, during low tide




Saturday, May 21, 2016

Πρωινή τουαλέτα

Πρωινή καθαριότητα στο κανάλι του Χοσπέτ. Καρνάτακα, Ινδία.

Friday, May 20, 2016

Μαθητής ποδηλάτης

Μαθητής ποδηλάτης - ξυπόλυτος, αλλά με γραβάτα (!) και με συνεπιβάτη
Καρνάτακα, Ινδία

Thursday, May 19, 2016

Αντιθέσεις

Αντιθέσεις της ινδικής πραγματικότητας: περιποιημένη κοπέλα με πεντακάθαρα, "στην τρίχα", ρούχα, σε μια άθλια γειτονιά του Χοσπέτ (Καρνάτακα, Ινδία), με γουρούνια να ανακατεύουν τα αμέτρητα σκουπίδια στην άκρη του δρόμου. Η αντίθεση της προσωπικής καθαριότητας και της αθλιότητας του περιβάλλοντος χώρου είναι συχνό φαινόμενο στην Ινδία.

Wednesday, May 18, 2016