Wednesday, December 31, 2014

Πρέσπες ΙΙ

 Στη Μικρή και τη Μεγάλη Πρέσπα, Δεκέμβριος 2014







"Μέσα" στη Μεγάλη Πρέσπα ...

... και "πάνω" από τις Πρέσπες

Monday, December 29, 2014

Μεγάλη Πρέσπα

Η Μεγάλη Πρέσπα από μακριά ...
The Great Prespa Lake from above ...

... κι από κοντά.
... and close-up.








Sunday, December 28, 2014

Καστοριά

Στην Παναγία Μαυριώτισσα της Καστοριάς - τον Δεκέμβριο του 2014 ...

... και τον Ιούλιο του 1986

Saturday, December 27, 2014

Πρέσπα


Άγιος Αχίλλειος, Μικρή Πρέσπα - ένα από τα δύο χωριά λιμναίου νησιού της Ελλάδας
Saint Achillios at Small Prespa Lake in Macedonia - one of the two lake-island villages in Greece

Friday, December 26, 2014

Φαράγγι Αγγίτη

Χθες στο φαράγγι του Αγγίτη. Φωτογραφίες του Φύλλη Κωνσταντινίδη. 
Hiking along the Angitis river gorge, Eastern Macedonia (Greece).




Thursday, December 25, 2014

Merry Christmas!

Bonfire near Prespa Lake, Macedonia (Greece), December 2005


Merry Christmas, with warmth in our minds and hearts!
Καλά Χριστούγεννα, με ζεστασιά στο νου και την καρδιά μας!

Wednesday, December 24, 2014

στη Δράμα


με τον Φίλιππο και τη Μαρία 





στου Sary (Σαρήμπογια) - τί Μιράν κι αηδίες ...



Tuesday, December 23, 2014

Νέα Σελήνη

Δειλινό στη Θεσσαλονίκη, νέα σελήνη 


Monday, December 22, 2014

Hunting

Winter in Drama, hunting with pa and grandpa, many years ago.

Sunday, December 21, 2014

Πατέρας

Ένας χρόνος χωρίς τον πατέρα μας